Wrzesień 2019 archive

Jesień

Wentylacja

Jesień przyszła, postanowiłem włożyć wkład „zimowy” do rekuperatora i wymienić filtry. Przy okazji zamontowałem włącznik dzięki któremu będę mógł ustawić zdalnie czas pracy urządzenia.

Kolejny bieg za nami

Tym razem towarzysko, 8,5km po Kampinosie.

Klimatyzacja

Budując była w planach, po pierwszym lecie wydawało nam się że chyba obejdzie się bez. Czerwiec tego roku był upalny i się poddaliśmy. Kupiliśmy przenośny klimatyzator który wraz z wiatrakami chłodził dom (jedyny, ale spory problem to hałas takiego zestawu). Dziś, po ponad miesięcznym czekaniu przyjechała do nas ekipa na montaż splitów. Kupione zestawy niby były do samodzielnego montażu, ale nie mamy: pompy próżniowej, 6m rusztowania, narzędzi do obrabiania miedzianych rurek, więcej miedzianych rurek niż było w zestawie z urządzeniem. Po 7h prac montaż został zakończony a my możemy cieszyć się gorącem lub chłodem kiedy tylko chcemy.

Zamontowane zestawy to Bora WIFI firmy Gree napełnione czynnikiem R32 o mocy 2,5kW

Ostatni dzień lata

Musisz się zalogować aby zobaczyć treść posta.Proszę . Nie masz konta? Dołącz do nas.

Wystawa kotów rasowych

Pojechaliśmy obejrzeć na żywo kota Rosyjskiego a spodobał nam się jeszcze Abisyński i Bengalski

Wyścigi

Jakoś tak od Słomczyna nas trzyma, a że odnaleźliśmy drugi samochód RC to na tarasie powstał tor 😉 Cały dzień za kierownicą. Działo się bardzo dużo, urwanie koła, zderzenia, kontakty z baobabami. Służby miały co robić.

Schody kolejne starcie

Znowu coś zrobiłem, znowu zabrakło materiału. Ale tak to już jest jak się w trakcie roboty wymyśla sposób wykończenia.

Ps
Parapety pojawiły się w sypialni.

Dziki biegają

Tym razem 5km i NW.

Uzyskałam czas

12 Onkobieg

Pierwszy bieg masowy za nami. Jeszcze 20min przed startem lało się wiadrami z nieba. Mimo to ponad 2000 osób stawiło się na starcie. Limit czasu 60min (zamknięcie trasy) – mi wyszło 67min i prawie 11km a żonie 9,5km w 65min. Dodatkowo przebadaliśmy nasze zmiany skórne – wszystko jest z nami OK

PS łącznie uczestnicy przebiegli dystans na kwotę 115000zł