Category: Budowa

Szafa

Musisz się zalogować aby zobaczyć treść posta.Proszę . Nie masz konta? Dołącz do nas.

Oświeltenie

To jest jeden wspólny wpis o oświetleniu,  pierwszy temat to  podświetlenie szafek w kuchni. Jeszcze kolor nie jest odpowiedni, ale to tylko kwestia sterownika. Kolejna sprawa to oświetlenie świąteczne które rozrosło się od zeszłego roku i zyskało inteligentne sterowanie (Sonoff). Ostatni temat to tymczasowe oświetlenie wjazdu i bramy.  Tu też będzie elektronika (sonoff) a wszystko będzie oparte na 18W ledzie o wąskiej wiązce światła.  Testy wypadły oszołamiająco. Jako że mam drugie źródło światła o szerokiej wiązce światła, to już wiem co będzie oświetlało teren przy przyczepie.

Listwy maskujące na tarasie

W sobotę była pogoda, to nawet coś zrobiłem.

Taras południowy skończony

Miałem całą niedziele do pracy a i tak skończyłem w poniedziałek. Desek do ułożenia było kilka ale pracy przy tym… Najtrudniej było z ostatnią deską bo bez drabin nie dało się jej zamocować. Teraz zostało wszędzie zamontować deski maskujące i gotowe.

4 pełne deski…

… i kilka kawałków zostało do końca tarasu. Niestety pod koniec taras urósł z o 3mb więc tempo spadło. Dodatkowo ostatni rząd będzie musiał wejść pod balustradę a to oznacza masę docinków. Spokojnie jeszcze dzień pracy przede mną.

 

Drugi taras coraz bliżej

Ponad połowa zrobiona, teraz muszę kupić ok 10mb legarów by móc zakończyć pracę

Pieca nie ma …

… w WC 😉 Teraz zamiast niego jest szafeczka

Mokra robota

Miałem robić drugi taras, niestety po dwóch godzinach pracy tak się rozpadało że musiałem się wycofać. Dzięki temu miałem trochę czasu na zrobienie zabudowy pieca w WC. Płyty miałem już wcześniej przycięte, niby wystarczyło to spasować i zamocować. Ale to tylko prosto w teorii wyglądało…

Drugi taras

Wreszcie była pogoda na malowanie, farby jak zwykle było za mało (tym razem nie było gdzie dokupić), z AutoCada wiem że desek na taras starczy, pewnie na schody będę musiał dokupić. Zabrakło też legarów.

Schody do domu

Coraz bliżej końca